صندوق های پژوهش در دانشگاههای تهران ایجاد خواهد شد

استاندار تهران از تشکیل صندوق پژوهش در دانشگاههای پایتخت خبرداد و گفت: هدف از اجرای این طرح اختصاص منابع مالی برای پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاهها و توجه به شرکت های دانش بنیان است.

محمد حسین مقیمی عصر شنبه در نشست شورای هماهنگی دانشگاههای استان تهران که در سالن امیر کبیر دانشگاه تهران برگزار شد اظهارداشت: یکی از اقدام های مهمی که به دنبال آن هستیم برقراری ارتباط میان دانشگاه و امور اجرایی است، چرا که در شهر و سطح استان بزرگترین و مهم ترین قطب های علمی و دانشگاهی وجود دارند.
وی با بیان اینکه توجه به مراکز علمی و دانشگاهی استان می تواند به توسعه و پیشرفت در بخش کشاورزی، صنعت و گردشگری کشور کمک کند افزود: با همکاری دانشگاهها می توان در جهت اصلاح فناوری و تولیدات گام های خوبی برداشت و محصولات با کیفیت تری را تولید کرد.
مقیمی ادامه داد: برای همکاری بیشتر با دانشگاهها، تاکنون سه جلسه با روسای دانشگاهها برگزار شده و در نظر داریم تا هر فصل جلسات کاری خوبی را با این نهادهای علمی برگزار کنیم.
استاندار تهران گفت: برای حمایت بیشتر از طرح های پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاهی حدود 2 میلیارد تومان منابع مالی در نظر گرفته ایم.
مقیمی ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور می توان با امکانات دانشگاهها، تخصیص منابع مالی استان و توجه به شهرک های دانش بنیان کمبودهای علمی و فناوری در استان را جبران کنیم.

*دانشگاهها نقش اساسی در کشور دارند
رئیس دانشگاه تهران نیز در این نشست با بیان اینکه دانشگاه نقش اساسی در برطرف کردن مشکلات زیست محیطی، اقتصادی و آب، آلودگی هوا دارد گفت: معتقدیم که این مشکلات با برنامه های کارشناسی حل خواهد شد چرا که در دنیا این موارد با اطلاعات روز دانشگاهها مرتفع می شود.
محمود نیلی احمد آبادی افزود: دلیل آنکه دنیا در دانشگاهها سرمایه گذاری می کند بخاطر حل اشتغال نبوده بلکه در نظر دارد تا مشکلات پیرامونی را حل کند.
به گفته وی در حال حاضر دانشگاهها بهترین محل برای تعامل علمی بشمار می روند و توجه به این مقوله می تواند بهترین مسیر را برای اتصال کشور به علم و فناوری ها روز جهانی در پی داشته باشد.
این نشست با حضور نعمت الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، عیسی فرهادی فرماندار تهران، شکر الله حسن بیگی معاون سیاسی استاندار و روسای 13 دانشگاه برتر استان تهران در سالن امیر کبیر دانشگاه تهران برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *